Start ZS CKR Rzemień Spotkanie środowiskowe w ZSCKR w Rzemieniu

20 grudnia 2011r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
odbyło się Przedświąteczne spotkanie środowiskowe
połączone z promocją tradycyjnej i regionalnej żywności wysokiej jakość.

Spotkanie zorganizowali dyrektorzy dwóch jednostek współpracujących na rzecz rolnictwa.
Z jednej strony Pan Mariusz Kawa - dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie
a z drugiej Pan Kazimierz Śpiewak - dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.
...
Zamysłem organizatorów była promocja tradycyjnej i regionalnej żywności wysokiej jakości.
Liczni przybyli goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy
i instytucji wspierających kształcenie praktyczne uczniów, lokalnych organizacji pozarządowych,
rodzice, dyrektorzy szkół gimnazjalnych oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły
obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół CKR.

Po części artystycznej, której dopełnieniem był koncert kolęd, dyrektor Kazimierz Śpiewak
i dyrektor Mariusz Kawa wręczyli statuetki osobom zasłużonym w promowaniu tradycyjnej i zdrowej żywności.

Otrzymali je: pani Janina Bierzyńska – nauczyciel Zespołu Szkół CKR,
pani Jadwiga Krawczyk – prezes Stowarzyszenia „Kobiety z pomysłem” w Rzemieniu
oraz uczeń klasy II Technikum w Rzemieniu – Krzysztof Golba.

Świąteczne życzenia i łamanie się opłatkiem wprowadziły gości w świąteczny nastrój.
Następnym punktem programu był udział w wystawie i degustacji potraw wysokiej jakości
przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu,
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Ziemi Mieleckiej w Rzemieniu
oraz przez Stowarzyszenie „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia.

W kolejnym kroku uczestnicy podziwiali wystawę stroików i ozdób świątecznych
a także poznali odnawialne źródła energii - przyglądając się działaniu modeli dydaktycznych.

Spośród zaproszonych gości pani Maria Kozioł przedstawiła swoje prace rękodzieła artystycznego
w postaci bombek choinkowych wykonanych z krepiny które cały wieczór zdobiły salę spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.