Get Adobe Flash player
Start

postheadericon Ekomuzeum Ziemi Przecławskiej

postheadericon Film ze spotkania z Ks. Proboszczem M. Głową

15 sierpnia 2010 r. tradycyjnie w święto Matki Bożej Zielnej w naszej Parafii odbywają się corocznie Dożynki Parafialne.  W tym roku gospodarzami był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Rada Parafialna.
W czasie Mszy Św. zgromadziło się około 200 osób którzy po Mszy dostali w podziękowaniu za wspólną modlitwę pocztówkę z dedykacją Księdza Proboszcza jak również po precelku wypieczonym z tegorocznej mąki.
Po uroczystościach w kościele Ks. Proboszcz zaprosił wszystkich biorących czynny udział w przygotowaniach i samych dożynkach na jadalnię i poczęstował wyśmienitymi smakołykami.
I ja tam byłem, smaczne ciasta jadłem, Colą popijałem i relację zdałem ... ;-)


...
kliknij na zdjęcie aby oglądnąćfilm ...


 

postheadericon III Finał Maratonu Sołectw Gminy Przecław

Miejskie Centrum Kultury w Przecławiu organizowało finał III Edycji Maratonu Kulturalno-Rekreacyjnego Sołectw gminy Przecław.
Pierwszy maraton sołectw  miał miejsce w 2006r., jego pomysłodawcą był burmistrz Ryszard Wolanin natomiast strona organizacyjno-formalną zajęło się Miejskie Centrum Kultury
w Przecławiu.

...
kliknij na zdjęcie, otworzysz galerię foto...

Więcej…

 

postheadericon Fotorelacja z Parafialnych Dożynek w Dobryninie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Fotorelacja z Parafialnych Dożynek w Dobryninie

Wieńce dożynkowe wykonali:
  1. Akcja Katolicka wraz z Radą Parafialną,
  2. Sołectwo Rzemień,
  3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Rzemienia,
  4. Sołectwo Dobrynin - Ruda,
  5. Sołectwo Tuszyma - Błonie,
  6. Sołectwo Biały-Bór.


kliknij na zdjęcie aby otworzyć fotogalerię ...
 

postheadericon Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Ziemi Mieleckiej w Rzemieniu prowadzi działania na rzecz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Na realizację projektu Stowarzyszenie otrzymało dotację z  Powiatu Mieleckiego. Był to otwarty konkurs ofert na dofinansowanie projektów organizacji. Projekt skierowany jest do młodzieży powiatu mieleckiego, która uczęszcza do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi pragnących inicjować, rozwijać swoje pasje związane z  krajoznawstwem oraz chcące zdrowo i pożytecznie spędzić wolny czas poprzez ćwiczenia ruchowe oraz rajd turystyczny w Pieniny.
Celem działania jest wykształcenie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.

Więcej…

 

postheadericon Zaproszenie na Dożynki Parafialne w Dobryninie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
15 sierpnia 2010 r. w Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dobryninie odbędą się Dożynki.

Tegorocznymi Gospodarzami są: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Rada Parafialna.

Trwają przygotowania do tego jednego z ważniejszych świąt w Parafii.
Mimo iż w bieżącym roku nasze tereny nawiedziła powódź, to staramy się zgromadzić pierwsze ścięte kłosy zbóż z naszych pól i złożyć je w wieniec dożynkowy.

Wieniec Dożynkowy jest symbolem - podziękowaniem rolników za całoroczną opiekę Stwórcy nad ich pracą.

Zapraszamy Wszystkich w niedzielę 15 sierpnia 2010 r.
do kościoła parafialnego w Dobryninie na godzinę 17:00.

Swój udział w Dożynkach  zapowiedziały delegascje Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej,
przedstawiciele sołectwa Rzemień, Dobrynin i Białego Boru
oraz grupa dożynkowa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

 

postheadericon Nowości na stronie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Witamy na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Ziemi Mieleckiej w Rzemieniu.

Większość nowości to relacje fotograficzne z uroczystości i ciekawych wydarzeń z terenu naszej Gminy które możecie oglądać w zakładce Zdjęcia.

Również w naszej "kolekcji" posiadamy filmy które prezentują aktualne wydarzenia.

Zapraszamy do lektóry i współtworzenia witryny "EKOmuzeum Ziemi Przecławskiej"

Zespół EKOmuzeum


 

postheadericon "Bezpieczny dzieciak na drodze"

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
W dniu 8 sierpnia 2010 w Tuszymie na obiektach sportowych należących do Szkoły Postawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego podczas Maratonu Sołectw Gminy Przecław Fundacja MCKiRG organizowała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach. Pokazy i szkolenie dzieci i młodzieży szkolnej odbywało się w ramach Projektu „Bezpieczny dzieciak na drodze” realizowanego z Programu Integracji Społecznej w Gminie Przecław. Pokazy i szkolenie cieszyło się bardzo dużym zaiteresowaniem. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pamiątkowy certyfikat, kamizelkę odblaskową oraz opaskę na rękę. Stoisko nadzorowane było przez Dyrektora Fundacji Mariusza Barnasia a instrukażu udzielał Instruktor Ratownictwa Drogowego PZM mgr inż. Michał Polak - Członek Zarządu Automobilklubu Mieleckiego.


kliknij na zdjęcie aby otworzyć fotogalerię...
 

postheadericon Święcenie pojazdów w dzień świętego Krzysztofa

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
W dzień świętego Krzysztofa – patrona kierowców i  podróżujących w parafii Dobrynin po każdej mszy święcone były pojazdy i ich właściciele. W czasie mszy świętych wierni modlili się o wstawiennictwo św. Krzysztofa i Matki  Bożej Częstochowskiej, aby poruszanie się po drogach było bezpieczne.
Święcenie samochodów przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Dobryninie przez ks. dr Wojciecha Gałdę.

foto: Adam Strzelczyk

Więcej…

 

postheadericon Kondolencje dla ks. proboszcza Mieczysława Głowy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Szanownemu i czcigodnemu księdzu proboszczowi w Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dobryninie Mieczysławowi Głowie składamy szczere i z serc płynące wyrazy współczucia po śmierci ukochanej mamusi Anieli Głowa. Zapewniamy o modlitwie w której prosimy Dobrego Boga aby mogła Go oglądać w szczęśliwej wieczności a dla księdza i jego rodziny prosimy o ukojenie w żalu po stracie ukochanej osoby.
Pogrzeb odbył się w miejscowości Wietrzychowice w kościele parafialnym pw Najświętszej Maryi Panny. Udział w nim wzięli przedstawiciele parafii Dobrynin min: Orkiestra Dęta z Dobrynina, poczty sztandarowe OSP Rzemień, OSP Dobrynin i OSP Biały Bór, poczet sztandarowy Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu, przedstawiciele Akcji Katolickiej, przedstawiciele Caritas, przedstawiciele Rady Parafialnej, nauczyciele i dyrektorzy szkół z terenu parafii oraz wielu parafian.
kliknij na zdjęcie aby otworzyć album


 

postheadericon XXI Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych - Krynica Zdrój 2010

XXI Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się w Krynicy Zdróju w dniach 10 - 11 lipca 2010 r.  Orkiestra Dęta z Dobrynina zajęła w nim I miejsce zarówno w paradize marszowej jak również w koncercie scenicznym.


kliknij na plakat aby otworzyć album ze zdjęciami
Zdjęcia wykonali Maria i Bernard Sukiennik z Rzemienia.

 

postheadericon Dom Kultury w Tuszymie

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Od września dzieci, które chodzą do przedszkola w Przecławiu, będą się uczyły w nowym budynku. Siedziba przedszkola powstaje przy ul. Weneckiej. Natomiast koło Szkoły Podstawowej w Tuszymie powstaje budynek domu kultury.

Nowy budynek przedszkola jest już otynkowany. Parter podzielony zostanie na dwie funkcjonalne części. Pierwszą stanowić będzie przedszkole, a drugą kuchnia z zapleczem magazynowo – technicznym. Na poddaszu zlokalizowano gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycieli, łazienki, magazyn. Wewnątrz trzeba jeszcze wykończyć pomieszczenia, a potem je wyposażyć. Wówczas pozostanie jeszcze uporządkowanie otoczenia wokół samego budynku. Do tej pory przedszkolaki uczyły się w dwóch miejscach: starym, niskim budynku, który znajdował się w rynku, oraz na piętrze budynku, w którym znajduje się także urząd miejski.
W Tuszymie na razie mury pną się do góry. Widać już zarys budynku. Będzie on połączony z istniejącą podstawówką. Po otwarciu domu kultury mieszkańcy będą mieli mały kompleks kulturalno-oświatowo-sportowy. Oprócz szkoły i przyszłego domu kultury, jest też boisko, które powstało w ramach programu „Orlik”. Prace w Tuszymie mają się zakończyć 30 czerwca 2011 roku.   

źródło: Korso

 

postheadericon Hejnał z Przecławskiej wieży kościelnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Dwie najważniejsze daty w historii Przecławia to 1 stycznia i 4 lipca 2010 r. Miasto odzyskało prawa miejskie, a w lipcu z wieży kościelnej rozległ się hejnał Przecławia – Bogurodzica.
Odkąd wyremontowano rynek w Przecławiu, stał się on miejscem lokalnych uroczystości. Tym razem był to Festiwal Chopinowski. Nagrodzono dzieci, które muzykę Chopina przełożyły na kartkę papieru. Utwór kompozytora tańcem interpretowała uczennica SP w Przecławiu. Punktualnie o 12 wybił zegar na wieży kościelnej, a po nim rozległy się kuranty. W ten sposób po raz pierwszy zaprezentowano hejnał Przecławia. Bogurodzicę zaśpiewał też chór z Padwi Narodowej. Dla miłośników muzyki klasycznej zagrał kwartet smyczkowy Ensemble z Krakowa oraz dwójka finalistów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, który odbywał się na Podkarpaciu.
Dlaczego wybrano Bogurodzicę na hejnał Przecławia? Właściciel Przecławia i Podola, wojewoda łęczycki i zarazem wielkorządca krakowski, Jan Ligęza, jako dowódca 32. chorągwi rycerskiej, walczył 15 lipca 1410 w bitwie pod Grunwaldem. Na pamiątkę 4 lipca 2010 roku odsłonięto tablice na pomniku św. Jana Nepomucena na przecławskim rynku.

źródło: Korso
 
Archiwum
Kanał RSS

created by Arrcom.